Merkür Retro

Güncelleme tarihi: 17 Şub

14 ocak- 5 Şubat 2022Retroların en gözdesi olan Merkür retrosu yılın ilk retrosuna 15 Ocak 14:42’de başlıyor. İlk günler kova burcunda ilerleyen Merkür retrosu oğlak burcunda retro hareketini bitirecek. Hava burcuyla başlayıp toprak burcuyla kapanış yapacak. Merkür retrosu kovada geri giderken Uranüs ile çatışmaya açık. 29 Ocak’a kadar Türkiye’nin 8. Ev üzerine düşen Merkür retro daha sonra 7.evde oğlak üzerinden devam edecek.

8. evde 3 orbla Satürn ile kavuşan Merkür borçlar, vergiler nedeniyle hareket özgürlüğümüzün kısıtlanması ve iletişimden kaynaklı sorunlar yaşayacağımızı anlatıyor. Belki internetle ilgili bazı vergiler ya da engellenmeler gündeme gelebilir. Sanal ortamdaki kayıtlı bilgilerinizi yedeklemeyi, korumayi ve şifrelerinizin güvenirliğini yükseltmeyi ihmal etmeyin. Emeklilik fonlarında, banka ve kredilerde, dış borçlarla ilgili konularda yanıltıcı haberlere maruz kalabiliriz.


Maddi ve manevi güçlenmek istediğimiz bu dönemlerde, Uranüs’ün Merkür ile zorlayıcı açısı ise gelecekle ilgili hayallerin değişmesi, yenilenmesi, daha idealist ve daha insancıl yollar seçilmesinin farkındalığını verebilir.


Kolektife dikkatimizi verdiğimiz bu sürelerde gerçek duygularımızı görmeyi reddedebiliriz. Eşitliğin, hakların önemini idrak edebilir, topluma bakış açımızda değişiklikler meydana gelebilir.


Fazla düşünmek, fazla konuşmak, kendimizi doğru ifade edememek ya da kendimizi ifade etmek istediğimiz kişilere ulaşamama durumu daha huzursuz olmamıza neden olabilir. Uzun zamandır haber almadığımız arkadaşlardan haber alabilir, eski dernek ve üyeliklere ilgili konular gündeme gelebilir.