top of page

Kurban mıyız?

Güncelleme tarihi: 24 Kas 2020

Özgürlük yanı başımizda


@nihanka7 son günlerde basit ve anlaşılır sekilde görseller paylaşıyor. Gözler önüne sermek dedikleri şeyi yapıyor. Ne de güzel oluyor!


Bu da mi gol değil! diye haykırasım gelmiyor değil. Hikayemde de paylastigim son gönderisi ile kurbanlik uzerine bir seyler yazmak istedim. Beni buna iten kendimin de zaman zaman bu düşüncelere yapışıyor olmamdı.


Alışkanlıkları bir anda bırakamıyor insan. Ara ara o duyguya kayar gibi hissettigim zamanlar oluyor.

Neden oluyor?

Kurban rolünde olmak ve kurban hissetmek hem kolay hem de konforlu.

Popülerliğini koruyan geleneksel bir bakış açısı bence.


Çözüm nedir bilmeyen toplumlarin kaderlerine hayiflanmasini teşvik eden ve bundan dolayi düşük kalitede ilgi almayi hedefleyen,ben merkezci bir davranış biçimidir ayrica.


Sorumluluğu başkasına vererek yetişkin olmayi reddetmektir. Toplumumuzda kendini yetişkin hisseden insan sayisini merak ediyorum.

Kurbanlik zahmetsiz bir alana taşır bizi.

Suçlayıp çıkarız isin içinden.

Suçlamak kolaydir.


Aglayacagiz, üzüleceğiz, isyan edeceğiz, nefret edeceğiz, dert yanacağız... ama tüm bunların yaninda dert ettiğimiz her neyse çözüm yolları bulmayi da öğrenmeliyiz.

Kolay olacak demiyorum, işler istediğimiz gibi gitmeyecek, kapalı kapilara, cikmaz sokaklara gireceğiz belki de ama yine de o ağlayan çocuğun büyüdüğünü görmek, hayatinin sorumluluğunu ele aldığını görmek bizi yükseltir, bizi onurlandırır.

Bizi özgürleştirir!


Özgürlük yanı başımizda


-Saçımı süpürge ettim!

-Yemedim yedirdim!

-Tüm sevgimi verdim ama yine de gitti!

-Kime iyilik yapsam birakip gidiyor!


Kurbanlik uzerine favori cümlelerinizi alayim. Belki her gun kullandigimiz sozcuklerde kendimizi buluruz.2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Vagus Siniri

Kutupsuzluk

Yedi Kapısı

bottom of page