16 Şubat Aslan Burcunda Dolunay

16 Şubat Aslan burcunda dolunay

Dolunay zamanları duygusal konular daha öne çıkar. 27 derecede olan dolunay etkisi ile krizli durumlara, ruhsal gelgitlere, kendimiz üzerinde çalışmaya, iç değerlendirme yapmaya daha meyilli oluruz. Çünkü rahatsız eden bir şey vardır ve onu bulmak, açığa çıkartmak için doğru bir zamandır.

Sabit burçlarda olan bu dolunay bizi epey zorlayacak gibi çünkü etkisi daha uzun sürebilir. Bazı alt başlıklar ile bu enerjiyi yaşayacağız. Mesela, an haritasında Merkür Venüs/Satürn orta noktası kavuşumu ile yapıcı iletişime ihtiyaç duymayı, iletişim ve bağlanma problemlerinin olabileceğini, Güneş’in Merkür/ Neptün orta noktasıyla kavuşumu ile de yaratıcı hayal gücümüz artarken, dolandırılma, sahtekârlık, aldanma ve aldatma olayları, hırsızlıklar görülebilir.

Güneşin Jüpiter Satürn orta noktası ile kavuşumu uzun süren belirsiz ve karasızlık dönemini ifade ederken, aldandığımız belki de aldattığımız bir ilişkinin bitmesi ile de sonuçlanan olaylar yaşayabiliriz.

Dolunay yükseleni Başak, yöneticisi Merkür kova burcunda. Eşit ev sistemine göre 6. Diğer ev sistemlerine göre 5. Evde bulunuyor. Bu demek oluyor ki sağlık, günlük rutinlerimiz, çalışma hayatımız, hizmet sektörü, gıda sektörü, hayattan aldığımız keyif, çocuklarımızın genel durumu, yaratıcılığımız, almak zorunda olduğumuz riskler, eğlence ve eğlence merkezleriyle ilgili konularla bir gündem oluşabilir. Venüs’ün ve Mars’ın, Oğlak burcunda kavuşması ile sevgi ve para anlayışımızda daha ciddi olacağımızı ve motivasyonumuzun bir süre daha finansal kaygılar üzerine olduğunu söyleyebiliriz.